Akıllı Cep Telefonların Şarj Süresini Artırmak İçin Ne Yapmalı

0
479
Batarya
Batarya

Sosyal hayatımızda en çok kullandığımız cihazların arasında yer almakta olan telefonlar, şarj bitimi ile canımızı oldukça sıkmaktadır. Sürekli telefonu şarj etmek bizi yıpratır ve yorar. Fakat bunun için nasıl bir önlem almamız gerektiğini de hiç düşünmeyiz. Çoğu insan görüşmesini karşı tarafla yaparken, şarjı çabuk biter. Sohbetin en koyu kısmında sözler uçar gider.

O süre zarfında, akıllı telefonlarımızı şarja koyup, konuşmamıza kaldığımız yerden devam ederiz. Bu da bizim cihazımızın bataryasını gün içerisinde öldürür. Batarya ölümünü nasıl anlarız? Sürekli şarj edilen telefonumuzun şarjı doldu göstergesinden bir yarım saat sonra tekrardan bip sesi ile karşılaşırız. Bu da bizim canımızı oldukça sıkar. İçimizden bir derin of çeker ve yine mi diye böbürleniriz. Artık bu bizi gün içinde rahatsız etmeye başlayacaktır. Peki, Akıllı Cep Telefonların Şarjını Artırmak İçin, ne yapmamız lazım? Bunun için birçok detay var.

Akıllı Cep Telefonun Şarjı Nasıl Dolmalıdır?

Telefonunuzu şarja koyduğunuz vakit, süre aşımına kadar sabırlı olmanız gerekir. Çünkü o süre içinde batarya, eksik olan şarj alanını alacaktır. Normal şartlarda bir şarj en az 3 ve ya 4 saat gitmektedir. Fakat bunu kurallarınca kullanmadığınız vakit, şarj bitmeden dolum yapılınca artık batarya da bu durumu hazmedemeyecek ve belli bir süre sonra yorulacaktır.

Aradan birkaç gün geçtikten sonra, batarya buna alışacak ve en küçük kullanımda şarjı bitti sinyali ile karşılaşacaksınız Bu da telefonunuzun bataryasının tamamen öldürecek, kullanıma kapalı bir hale gelmesine, sebebiyet verecektir. Bunun için tekrardan bir sıfır batarya almanız gerekecektir. Akıllı Cep Telefonun Şarjı Nasıl Dolmalıdır? Şarjın uzun gitmesi için bitmeden kesinlikle şarja takmayın. Eğer aceleci olursanız batarya cansız bir şekle gelecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.