Bulaşık Makinesi Bulaşıkların Desenlerin Solduruyor ve Çıkartıyor

0
414
Bulaşık Makinesi Bulaşıkların Desenlerin Solduruyor ve Çıkartıyor

Mutfaklara ve sofralara işlevlerinin yanı sıra estetik görünüşleri zarafet katan bulaşıkların, bulaşık makinesinde yıkanmasında her zaman sorunlu olmuştur. Özellikle de yüksek su sıcaklıklarının ve basınçlı su faktörünün söz konusu olması neden ile desen ve baskıları bulunan bulaşıkların, makinede yıkanması konusunda çok fazla tartışma söz konusudur. Ancak günümüzde geliştirilmiş olan akıllı teknolojili bulaşık makinelerinde uygun yıkama koşullarının tüm bulaşıklar için oluşturulabilmesi mümkün olabiliyor. Ancak yine de bazı desenli bulaşıkların desen renkleri solabiliyor veya desen çıkabiliyor. Bu durumda işlevsel fiziği açısından bulaşıklarda sorun oluşturmasa da görseli açısından zarar oluşturabiliyor. Böyle durumlarla karşı karşıya kalmamak adına desenli bulaşıklarda Sultanbeyli Arçelik Servisi uzman teknikerleri, bulaşık makinesinde yıkamaya uygun olanların kullanımının tercih edilmesini tavsiye ediyor.

Bulaşık makinesindeki yüksek su sıcaklıkları ile birlikte fıskiyelerden gönderilen şiddetli su nedeni ile birlikte bulaşıklarda desenler yerinden çıkabiliyor. Özellikle de yüksek su sıcaklıkları ile birlikte yumuşama yaşayan desenler, basınçlı suyunda etkisi ile birlikte yerinden çıkabiliyor. Bu durumda bulaşıkların estetik görünümleri açısından olumsuz bir etki oluşturmaktadır. Aynı zamanda da bulaşıkların üzerinde bulunan birbirinden renkli ve zarif desenlerin canlı renkleri de yüksek sıcaklık değerleri dolayısı ile renk solması yaşayabiliyor. Bu durumda bulaşıkların fiziksel olarak zarar görmesine neden oluyor. Bu sebeple de günümüzde Arçelik İstanbul Servisi uzmanları, bulaşık makinelerinde desenli bulaşıkların yıkanmasından kaçınılmasını tavsiye ediyor.

Bulaşık makinesi teknolojisine istinaden desenli bulaşıklarını da makinesinde yıkayabilen kullanıcıların ilerleyen süreçte desen renklerinin solması ya da yerinden çıkması gibi bir durumla karşı karşıya kalması halinde ise Kavacık Arçelik Servisi merkezi uzmanları teknik bir soruna işaret edebiliyor. Özellikle de bulaşık makinesinin desenli bulaşıklar için belirlenmiş olan yıkama programının tercih edilmesine rağmen yine de desenleri ile ilgili olarak sorun yaşanması, program aygıtı arızası, rezistans, termostat gibi parçalarından herhangi birisinde arıza olduğunu gösterir. Böyle bir arıza olasılığında ise kontroller dahi uzman teknikerler tarafından yapılmalıdır. Servis merkezimizin alanında uzman teknikerleri tarafından gerekli olan kontroller, yerinde özel ekipmanlarla yapılarak, anında çözümleri sağlanmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.