İlk Sanal Gerçeklik Sineması Geliyor!

2
387
Sanal Gerçeklik Sineması
Sanal Gerçeklik Sineması

Her birimiz sinemaya gitmeyi severiz. Yeni senaryoları yaşamayı, hissetmeyi kim istemez? Çok fazla emek verilip çekilen sinema filmleri geçmiş yıllardan beri popülerliğini hiç kaybetmemiştir fakat gelişen teknoloji ile birlikte değişime uğramıştır. Sinema salonlarında değişen uygulamalar sinema seyircisine olumlu dönmüştür. Sinema sektörünün değişimi olumlu bir yönde olduğunu düşünüyorum.  Büyüyen salonlar, rahat koltuklar, iyileşen görüntü kalitesi ve ses efektleriyle sinema seyircisi her geçen gün büyür.

Son yıllarda dünyada ünlenen ve karşımıza çıkan 3D görüntü kalitesi ise yepyeni bir film sektörünü oluşturmuştur. Üretilen ve çekilen 3D filmler oldukça ilgi görüyor. 3D görüntü teknolojisinin üreticileri 3d gözlükler sayesinde kullanıcılara sunuldu. Bu gelişen teknoloji elbette bununla kalmadı ve ilerlemeye devam etti. Son gelişme ise üretilen sanal gerçeklik kaskları.  Kask göz çevresini tamamen kaplayarak bizi gerçek dünyadan koparıyor. Bambaşka ve tüyler ürperten bir teknoloji olan sanal gerçeklik kaskları çok ilgi görüyor. Samsung şirketinin ürettiği kasklar Gear modelleri adı altında dünya ülkelerine tanıtılmıştı. Şimdi de sanal gerçeklik sinemaları kuruluyor. Sanal gerçeklik sinemasının kurulmasının amacı sanal gerçeklik kasklarının oldukça pahalı olmasıdır. Sanal gerçeklik sineması ilk olarak Hollanda’da açılacak. Hollanda Amsterdam şehrinde kurulacak olan sinema 50 kişilik salonlarda yaklaşık 30 dakikalık filmlerin gösterilmesi planlanıyor.

Sanal gerçeklik sineması kurulacak ve vizyona girecek filmleri bünyesinde seyircilerle buluşturacak. Planlanan sanal gerçeklik kasklarının ise Samsung marka olması planlanıyor. Samsung Galaxy S6 Gear VR gözlükleriyle buluşacak olan seyirciler bu durumdan memnun kalacaklar. Sinemaya giriş ücreti ise oldukça uygun, şaşırtan bir meblağ. Bu meblağ sadece 14 dolar. Ülkemizin para birimiyle 40 TL olan giriş ücretleri herkesi şaşırtacağa benziyor. Bir gün yolunuz Amsterdam’a düşerse bu deneyimi yaşamanızı öneririm. Oldukça keyifli bir deneyim olacaktır.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.