Klima Sıcak Üflemiyor Nasıl Çözülür?

0
617

Yaz aylarında sıcak hava ihtiyacının karşılanması hedefi ile yaygın şekilde kullanılan klimalar, kış aylarında da soğuk havalardan korunabilmek hedefi ile kullanılabiliyor. Bu şekilde çok geniş sıcaklık seçeneği yelpazesi içerisinde iklimlendirme çözümleri sunan Arçelik klimalar, yıl boyunca son derece yoğun olarak kullanılıyor. Bu durum sunduğu fırsatların yanı sıra bazı sorunları da beraberinde getirmektedir ki bunların başında özellikle yoğun kullanım, çevresel koşullar, düzenli bakım ve temizlik yapılmaması nedeni ile meydana gelebilen arızalanmalardır. Sancaktepe Arçelik Servisi merkezinde Arçelik markalı klima modelleri ile ilgili olarak gelen arıza bildirimlerinin en başında klimanın sıcak üflememesi sorunu geliyor.

Klimaların geniş derece aralığı içerisinde sıcak derecelerin üflenmesi esnasında karşı karşıya kalınmakta olan bu sorun için Kaynarca Arçelik Servisi tarafından profesyonel servis çözümleri sunulmaktadır. Arçelik klima iç ünite sıcak üflemiyor sorunu için hızlı ve kaliteli çözüm uygulamaları gerçekleştirmekte olan teknik ekipler tarafından öncelikli olarak klimalarda sıklıkla görülen filtre tıkanıklılığı sorununa müdahale edilmektedir. Klimalar yoğun şekilde çalışma gerçekleştiriyor olmaları dolayısı ile zaman içerisinde klima filtresinde toz ve kir gibi pek çok farklı yabancı cisim nedeni ile birikme ve bu birikmelerden bir katman meydana gelir ki bu durumda hava üflemesini sıkıntılı duruma getirir. Bu yüzden klima sıcak üflemiyor sorunu için teknik ekipler tarafından ilk olarak klimanın filtresinde tıkanıklık olup, olmadığı kontrol edilir ve eğer tıkalı ise filtreyi temizleyerek sorunu çözüme kavuşturmaktadır. Ancak sorun filtre kaynaklı değil ise dış ünite buzlanması meydana gelmiş olabilir.

Arçelik markalı klima modellerinin ileri nesil teknolojileri çerçevesinde dış ünitede meydana gelen buzlanma durumunda dış ünite sensörü sistemi koruma altına alır. Çok soğuk olan havalarda klimalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu durumun önlenebilmesi için buzlanmanın giderilmesi gerekmektedir. Üçüncül olarak ise Arçelik markalı klimanın sıcak üflememesi sorunu genel olarak gaz kaçağı dolayısıyla yaşanmaktadır. Klimalarda bulunmazı gereken gaz miktarının özellikle klima yer değişimi başta olmak üzere pek çok etken dolayısı ile zaman içerisinde ek noktalarından veya aşınmadan kaynaklı gaz kaçağı yaşaması ve gaz oranının düşmesi de sıcak üflememe sorununa yol açaiblir. Bu durumda Uğurmumcu Arçelik Servisi teknik ekipleri tarafından klimada meydana gelen gaz kaçağı engellenerek, klimanın gaz miktarının ideal seviyeye getirilmesi sağlanarak, Arçelik markalı klimanın hem yaz hem de kış aylarında iklimlendirme çözümü olarak yüksek performansta kullanımı sağlanabilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.