Online Bankacılık Yeteri Kadar Güvenli Mi?

0
375
İnternette Güvenlik
İnternette Güvenlik

Banka işlemlerinin online platforma taşınması, ilk zamanlar sıcak bakılmasa da bugün mobil platformlara kadar inmesi, hem zaman açısından, hem de önceki sistemlere göre kıyaslandığında yapılandırılabilir işlem hacmi bakımından büyük bir adım diyebiliriz.

Çoğu bankanın online sistemlerinde şifrelenmiş Wi-Fi yada mobil data kullanan banka uygulamaları bu konuda yeterli güvenliği sağlıyor diyebiliriz. Ancak hiç bir online bankacılık sistemi bu anlamda yeterince güvenli değildir sözü ile Metro Star System yöneticileri aynı zamanda bir tartışmanın da fitilini ateşledi diyebiliriz.

Google ve Apple gibi dünya devlerinin uygulamalarını markete göndermen önce güvenlik önlemlerini kontrol etmeleri her ne kadar kullanıcılardan olumlu tepkiler alsa da, bu uygulamaların güvenli olmayan sağlayıcılar tarafından tedarik edilebilirliği aslında online bankacılık ve alışverişlerin sanıldığı kadar güvenli olmadığını ve aldatılabilirlik oranın yüksek olduğunu gösteriyor.

Online bankacılık işlemlerinizde, güvenilir kaynaklar üzerinden erişim sağlamak ve otomatik güncellemeler dahil, bu işlemleri takip etmelisiniz. Aksi takdirde güvenli sandığınız birçok sistem başınızın ağrımasına yol açabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.