LYS Heyecanı ve Sonrası

0
593

Üniversiteye gidebilmenin gerekli sınav aşamalarından biri olan LYS süreci bugün yapılan sınav ile başladı. Aylardır sıkı çalışma temposu içinde bunalan sınav adaylarının üzerinden ilk engelin yükleri kalkmış oldu. Gelecek hafta gerçekleşecek LYS-2 ile tamamlanacak bu sürecin ardından puanlar öğrenilecek ve üniversite tercihlerinde bulunulacak… Bu sürece dâhil olan tüm sınav adaylarına başarılar dileriz. Harcadıkları emeklerin karşılığını almalarını ve düşledikleri eğitim kurumuna yerleşebilmelerini umut ederiz.

Sınav öncesinde yaşanan heyecanın neden olduğu aksaklıklara değinelim…

Aslında yeterince çalıştı ve denemelerinizde iyi sonuçlar elde edebildi iseniz, sınava giderken hiçbir şey düşünmemeli ve aklınızı tamamen berraklaştırmalısınız. Bunu nasıl yapacağınız konusunda size birkaç tavsiye sunmaktan başka bir şey yapamıyoruz. Çünkü herkesin kişiliği ve kendini mutlu edeceği aktivitesi farklıdır. Örneğin; bisikletine binip iyi bir parkur yapmak, denize gitmek, belki balık tutmak, karakalem çizim yapmak, otomobili ile gezebilmek ya da sevdiği insanlar ile vakit geçirmek… Bunlar ve daha fazla seçenek sizlerin tercihini bekliyor olacak. Bu tercihi yapmalı ve uygulamalısınız. Sınavı düşünmeniz ve karamsarlık yapmaktansa, onu sıradanlaştırmak için kendinizi üst düzeyde iyi hissetmeye ne dersiniz?

Biliyorsunuz! Bu heyecanın sonuçları; sınavı kaybedenler kulübüne giriş bileti kazanmak kadar berbat olabilir. Önemli olan bir tek şey var! O da zihninizi boşaltmak ve sadece disiplinli çalışmanızın ardından hasat zamanının keyfini çıkarmak olmalı. Artık hayallerinize ve yaşamınızın geri kalanına hazırlanıyorsunuz…

Keyfini çıkarın… LYS ya da bir başka sınav, geleceğinizi elinizden alamaz…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.