Microsoft Edge

0
554
Microsoft Edge
Microsoft Edge

İlk duyurulduğu zaman adı Project Spartan olan ve Microsoft Windows 10 sürümü ile gelecek tarayıcı hakkında birçok özellik duyurulmuştu. Artık bu ismin yerine ‘’Microsoft Edge’’ ismini kullanacak olan tarayıcı çok iddialı geliyor!

Microsoft’un Windows 10 sürümü ile birlikte çıkartmasını planladığı tarayıcı birçok kolaylığı ile birlikte geliyor. Artık bir arama motorunu ziyaret etmeden arama yapabilir ve görsellere ulaşabilirsiniz. Ayrıca Microsoft Edge tarayıcısının Hub özelliği sayesinde sürekli olarak ziyaret ettiğiniz sayfaları kayıt altına alabilir ve tüm favori sayfalarınızı tek bir alana toplayabilirsiniz. Tarayıcının bir diğer özelliği ise adres çubuğu yanında belirtilen kitap işaretine basarak yazıları düzenli okuyabileceğiz fakat belirtmek istiyoruz ki bu özellik Windows Phone 8.1 cihazlarda uzun süredir aktif bir durumda.

Tam olarak kesin bir bilgi olmasa da Joe Belfiore’nin atmış olduğu bir tweet’e bakacak olursak Microsoft Edge’nin 29 Temmuz 2015 tarihinde Microsoft Windows 10 kararlı sürümü ile gelmesi bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.