Bilgisayara WhatsApp Nasıl Yüklenir?

0
452
WhatsApp

Android telefonların vazgeçilmez uygulaması “WhatsApp” , dünya üzerinde 500 milyonu aşkın kullanıcısı ile dev bir mobil kitleye sahiptir. Haliyle böyle bir uygulamanın PC versiyonuna sahip olmak pek çok kullanıcının ortak hayalidir. Şimdi anlatacağım yol ile birkaç adımda bu hayali gerçekleştirmeye imkân bulacaksınız.

Bilgisayarınız üzerinden Whatsapp uygulamasına sahip olabilmek için ilk olarak bu uygulamanın çalışımını sağlayacak Bluestacks isimli programı indirmeniz gerekmektedir. Ardından belirtilen kurulum yolu ile bilgisayarınıza yükleyerek Bluestacks programını açıp, sol üst köşede yer alan “My Apps” seçeneğine tıklamanız, yüklü olan bütün uygulamaları görmenizi sağlayacaktır.

Hemen WhatsApp uygulamasını seçerek karşımıza program için kullanılacak bilgilerin bulunduğu sayfanın gelmesini beklemeniz gerekmektedir. Gelen ekranda Turkey işaretlemesi yaparak kullanacağınız telefon numarasını bilgi kısmına girmeniz lazımdır.

Bilgileri girdikten sonra OK butonuna tıklayıp telefona gelen SMS onay kodunu girip göndererek, son olarak da AD ve SOYAD belirlemesi yaparak Whatsapp’ınızı bilgisayarınız üzerinde kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Bilgisayar üzerinden Whatsapp uygulamasını çalıştırmak, aktardığım bu basit yolla mümkün olmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.