Facebook Hesabı Nasıl Korunur?

0
381
Facebook
Facebook

Bilgisayar kullanımına en uzak kişinin bile kelime dağarcığına girmiş, hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olmuş sosyal paylaşım sitesi. Evet, daha ilk kelimeden de anlaşıldığı üzere; Facebook. Öylesine geniş bir kitleye hitap etmeye başladı ki bu site, artık zamanımızın çoğunu orada harcar olduk. Fakat bu kadar fazla kullanımın olduğu bir mecrada sorunların olması kaçınılmazdı. Öyle de oldu, hesap çalma olayları ve spam paylaşımlar aldı yürüdü.

Bunu engellemek için facebook hesabı nasıl korunur en ince şekilde bilmek gerekiyor. Esasında çok zor olmayan bu yöntemleri elimizden geldiğince uygulayarak tamamen güvenli bir şekilde Facebook aleminde yaşamaya devam edebiliriz(!)

Sözünü ettiğimiz yöntemlerden en güvenlisi, mobil onay kodu. Bu güvenlik duvarı sayesinde Facebook yabancı cihaz girişlerini fark ettiği anda sms onayı istiyor, son derece sağlam bir yöntem! Bunun yanında, şifremizi sağlam tutarak ve bilmediğimiz uygulamaların kişisel verilerimize ulaşmasına izin vermeyerek de hesap güvenliği arttırılabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.