Facebook’tan Özel Hayata Engel

0
339
Facebook
Facebook

Neredeyse tüm internet kullanıcılarının bir sosyal medya hesabı bulunmakta. En büyük sosyal ağlardan birisi olan Facebook’un da kullanıcı kitlesi oldukça büyük. Bu kadar çok rağbet gören bir sosyal ağ, özel hayatı ne kadar önemsiyor sorusunu kendimize sormuyor değiliz. Facebook, yapmış olduğu son gelişmeyle beraber kullanıcılarını kızdıracak gibi gözüküyor.

Her geçen gün daha farklı bir uygulama ile karşımıza çıkan Facebook, bu kez de kullanıcılarından özel hayatlarını meydana çıkarmasını istiyor. Artık facebook kullanıcılar, arkadaşları istediği takdirde kişisel bilgilerini girecek. İş ve memleket bilgilerini, kullanıcının arkadaşının istemesiyle bu bilgiler gün yüzüne çıkacak.

Facebook, kullanıcılarının özel hayatına müdahale ederek ilişki durumuna da el attı. İlişki durumunu gizli tutmak isteyen kullanıcılarının, arkadaşları artık ondan ilişki durumunu girmesini isteyebilecek. Bunun sonucu olarak ya arkadaşların arası açılacak ya da istenilen bilgiler gün yüzüne çıkacak. Şimdilik belirli bir kullanıcı kitlesinde aktif olan durum, ilerleyen zamanlarda tüm kullanıcılarda aktif edilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.