Fing ile Ağınızı Kontrol Altına Alın

2
429
Fing
Fing

Kablosuz ağ ile birlikte gelen birçok sorun, uygulama destekli olarak günümüzde çözüme kavuşabiliyor diyebiliriz. Bu uygulamalardan bir tanesi de Fing. Kablosuz ağınıza bağlanan kişi sayısından tutunda, nasıl kullandıklarına kadar birçok bilgiyi elde edeceğiniz bu uygulama sayesinde aynı zamanda bu kişileri kontrol altında da tutabiliyorsunuz.

Her ne kadar kablosuz ağları şifre koruma ile güvenlik önlemi almaya çalışsak da, bazı azimli hırsızların bu konuda başarılı işler çıkardığını göz ardı etmemek gerekir. Bunun dışında internet ağında sizin bilginiz dahilinde bulunan, ancak tabiri caiz ise ağ kaynaklarını sömüren kişilerin, önüne geçmek, bunları kontrol altında tutmak adına, bu uygulamanın sizler için faydalı olacağını düşündük ve tanıtımını yapmaya karar verdik.

Mobil bir uygulama olan Fing, tek bir tıkla mobil cihazının üzerinden, ağda var olan kullanıcıları, bu kullanıcıların cihazlarının detaylarını, ağ istatistiklerini görmenize olanak sağlıyor. Bu sayede internet ağınızı kontrol edebiliyorsunuz. Uygulamanın diğer bir güzel yanı ise bağlı kullanıcıların IP ve MAC adreslerini belirleyebilmesi. Belirlenen bu IP ve MAC adresleri ile bu kullanıcıları bir daha girememek üzere ağ üzerinden banlayabilir ve erişim kısıtlamasında bulunabilirsiniz.

Uygulamanın Android Versiyonu

Uygulamanın İOS Versiyonu

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.