Minecraft Nasıl Kurulur?

0
598
Minecraft
Minecraft

Bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve tabletler hepimizin vazgeçilmezi. Hepimiz neredeyse en azından birine sahibiz. Geriye dönüp bakarsanız da bunları çoğu zaman oyun amaçlı kullandığımızı da görebilirsiniz. Talep bu kadar çok olunca oyun piyasası çok büyük bir gelişme gösteriyor. Yeni oyunlar çıkıyor ya da var olan oyunların üst sürümleri. Piyasada da çok az sayıda oyun gerçekten başarılı olabiliyor. Bu oyunlardan biri de Mine Craft. Ben de şimdi sizlere Mine Craft nasıl kurulur? Ne yapılması gerekir? Ne yapılmaması gerekir? Bunları cevaplayacağım. Eğer tamamen okursanız başarılı bir şekilde Mine Craft’ı kurabilirsiniz.

Öncelikle belirtmek isterim ki Mine Craft’ın birçok sürümü vardır. Her sürümünde kurulum benzerdir ve hemen hemen aynı yollar izlenir. Yani bir sürümün kurulumunu biliyor olmanız diğer birçok sürülümü kurabileceğiniz anlamına gelir. Ben son sürümü varsayarak anlatacağım. Öncelikle Mine Craft’ın sitesinden veya başka bir yerde son sürümün dosyalarını indirelim. Rar dosyasında inen oyun klasörlerini masaüstümüzde özel bir klasör açarak depolayalım. Orada karşınıza oyunun setup dosyası çıkacakdır. Onu başlatalım. Ardından klasik next, next, install, next adımlarına ilerleyelim. Oyun kurulmuş olacaktır ancak bu kadar basit değil. Yapmanız gereken bir şey daha var. “Çalıştır” panelini açmanız gerek. Bunu pc’niz arayarak yada ana dizinine bakarak bulabilirsiniz. Neyse çalıştırı açtık oraya tam olarak şunu yazmalıyız. “%appdata%” bunu yazıp enter’a bastıktan sonra her şey tamamdır. Son olarak da eğer masaüstünde oyun kısa yolu oluşmadıysa, oyunun kurulu olduğu dizine girip, oyun açma .exe’sine sağ tıklayıp, kısayol oluştur diyerek kısayol oluşturabilirsiniz. Masa üstüne attığınızda da her şey tamamdır.

Gördüğünüz üzere Mine Craft’ın kurulumu bu kadar basit. Sizlerde minecraft indirmek için tıklayınız. Ardından basitçe kurabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.