Portable Program

2
455

Kullanıcıların çok fazla tercih ettiği ve genel olarak boyutları hayli fazla yer kaplayan programların portable adı altında karşımıza çıktığını ve işimizi hayli kolaylaştırdığını görmekteyiz. Peki, portable nedir? Diğer sürümden farkı nedir bu uygulamanın? Gelin bu konunun detaylarına inelim.

Portable programlar, tak çalıştır mantığı ile işlev görmektedir. Yani, hiçbir kurulum gerekmeden sadece programın simgesine tıklayarak bu programı çalıştırabiliriz. Programın full sürümünün yaklaşık onda biri kadar ancak yer kaplayan portable sürüm programı acil ve tek sefer olarak kullanacak kişiler için ilk tercih olarak görülmektedir.

Özellikle tercih edilen programlar arasında dikkat çeken portable Photoshop cs sürümleri bu sıralamada ilk sırada yer almakta. Eğer bir programı öğrenme aşamasındaysak, tam sürümden önce her şeyi yerine oturtmak istiyorsak ya da zamanımız kısıtlıysa, kotamızı doldurmak istemiyorsak portable sürüm tercih edilebilir. Normal sürümdeki birçok işlemi yapmamızı sağlayacak bu sürüm zamandan da tasarruf sağlayacaktır şüphesiz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.