Anahtar Kelime Hakkında Tüm Püf Noktalar

0
386
Arama Motoru Optimizasyonu
Arama Motoru Optimizasyonu

Anahtar kelimelerin yazı içerisine yerleşimi ne aralıkta olmalı? Başında mı yer almalı, yoksa yazının sonunda mı? Anahtar kelime yoğunluğu ne olmalı, görsel anlatımlarla sizler için hazırladığımız bu yazıda içeriklerinize yön verirken bir yandan da Google nezdinde yaptıracağınız Off Page SEO çalışmalarına destek olabilir ve anahtar kelime yarışında rakipleriniz önüne geçebilirsiniz. Lafı daha fazla uzatmadan hemen konumuza geçelim.

Anahtar Kelime Yerleşimi Ne Şekilde Olmalı

Anahtar Kelime
Anahtar Kelime

Öncelikle şu görseli detaylı olarak inceleyelim ki ne demek istediğimiz daha net olarak anlaşılabilsin. Ok işaretleri ile gösterdiğimiz yerlerden de anlaşılacağı üzere, Google manuel yönlendirmelerde öncelik bazlı SERP sonuçlarını sıralayabiliyor. Ancak standart bir tarayıcı ayarlarında kullanıyorsanız bunu, sayfanın herhangi bir yerinde seçeneği seçilmiş olarak kullanıyorsunuz demektir. Bu da Google’ın anahtar kelimeleri yazının neresinde olursa olsun bulacağı anlamına geliyor. Peki daha önceki SERP Optimizasyonunda İyi Bir Manipülasyon Nasıl Yapılır? isimli yazımızda değinmiş olduğumuz, ilk 160 karakter içerisinde anahtar kelime geçsin.. Bunu neden yapalım böyle bir durum varsa? Cevabı aslında soru veriyor, bunu yapmamızın nedeni

Keyword domain + Serp gösterimlerinde anahtar kelime + Doğru yoğunluk

formülü ile anahtar kelime bazlı yükselişimizde mesafe kat etmek olarak gösterebiliriz. Yani içeriğin ilk 160 karakterinde göstereceğimiz bir anahtar kelime SEO açısından bize katkı sağlayacaktır. Ayrıca görseldeki diğer seçenekler Google’ın anahtar kelime arayışında neleri baz aldığının açık bir göstergesi değil mi sizce de?

Yani

Bağlantılarda anahtar kelime kullanımı

Başlıklarda anahtar kelime kullanımı

Metin içinde anahtar kelime kullanımı

URL içinde anahtar kelime kullanımı baz alınan kriterler…

Burada bir püf nokta daha var Anahtar kelime yoğunluğu iyi ayarlanmalı… Ama nasıl?

Anahtar Kelime Yoğunluğu

Sitenizde bulunan tüm kelimelerin sayısı sizce kaçtır? 1 milyon? 500 bin? Her neyse… Aslında formül basit:

Anahtar kelime yoğunluğu girilen içeriğin %2 – %5 arasında bir kısmına

denk geliyorsa siz o anahtar kelimede yükselirsiniz. Tabi burada anahtar kelimenin ne olduğuna iyi karar vermek lazım!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.