Ay Lav Yu

2
522
Ay Lav Yu
Ay Lav Yu Filmi
Ay Lav Yu Filmi isminden de anlaşılacağı gibi bir komedi Türk filmidir. Konusu doğunun gerçek yüzünü mizahi ve eleştirisel bir şekilde anlatıyor. Filmde Yusuf ağanın oğlu İbrahim okul nedeni ile İstanbul’dadır ve köyün tek okuma yazma bilen kişisidir. Köyde okuma oranı sıfırdır.Bu yüzden Yusuf ağa oğlu İbrahim’i okusun diye fakülte avlusuna bırakır. İbrahim’i bir papaz bulur ve nüfusuna geçirir. İlerleyen yıllarda köy gelişemez aslında yetkililere göre orası köy bile değildir. Haritada ova olarak görünür nedeni ise kimsenin kimliğinin olmamasıdır. Yetkililere mektuplar yazılır ancak gönderen kişinin nüfus müdürlüğünde de gerçekte de ismi yoktur, bu yüzden mektuplara bakılmaz bile. Köyün tek çaresi muhtarın oğlundadır. Onlara göre oğulları gelecek ve kimliği olduğu için yetkililere gidip orayı köy yaptıracaktır. Hatta bu kadar da değil ailesine mühendislik okuduğunu söylediği için bütün köy onu kurtuluş yolu olarak görmektedir. Sözde o gelip orayı sadece köy değil hemde kasaba hatta şehir yapacaktır. Oğlumuz mühendistir fakat 1 farkla inşaat değil su ürünleri mühendisi.
Film aslında oğlanın köye gelmesi ile başlar. Davullar zurnalar hazır köylüler ayakta herkes ayakta onu beklemektedir. Araba gelir ama içinden sadece o değil sevgilisi Jessica ve ailesi de iner. Herkes şaşırır. Bunlar dinlenir ve oğlan babasına acı gerçeği söyler ben inşaat değil su mühendisiyim.

Film Yorumu

Film bize göre güzeldi espriler abartılmamıştı. Hatta orada yaşayan insanların ne çektiğini anlattığı için ayakta alkışlanacaktı. Köyün o küçük çocuğu kadınların yapacak bir şey olmadığı için Jessica ve ailesiyle dedikodu sahneleri güzeldi. Filmde asıl zorluklar filmin son sahnesinde anlatılıyor. Burada sonunda ne olduğunu merak edenler için söyleyelim, spoiler verelim 🙂 Jessica ile İbrahim evlenir ve yine bir Köy olur.
IMDB Puanı: 5,6
Teşekkürler Ay Lav Yu Ekibi

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.