Babalar Günü

1
406
Babalar Günü
Babalar Günü

Babalar günü, 19 Haziran 1910 tarihinde Washington’da kutlanmaya başlamıştır. Dünyanın pek çok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de haziran ayının üçüncü pazar günü kutlanmaktadır.

Anneler günü kadar eski bir tarihe dayanmıyor. Annesi olmadan 5 kardeşiyle birlikte babası tarafından büyütülen Sonora Smart Dodd, babasının doğum günü olan 5 haziranı özel gün olarak ilan edilmesi için uğraşsa da çalışmalar o tarihe yetişmeyerek haziran ayında üçüncü pazar günü tamamlanmış. 1966 yılında Lyndon Johnson babalar gününün haziran ayının üçüncü pazar günü kutlanacağına dair bir bildiri yayımlamış ve başkan Richard Nixon onayıyla 1972 yılında resmi tatil ilan edilmiştir.

Babalar günü için hediyeler
Babalar günü için hediyeler

Hediye Önerileri

Babalarımızı bu özel günde unutmayıp kendilerini özel hissetmeleri için manevi ağırlıkta hediyeler alabiliriz. Babanızın hoşlanabileceği daima yanında bulundurabileceği bir hediye tercih edebilirsiniz, örnek olarak iş yerinde her gün gömlek giyen babanıza baş harfinin yazdığı bir kol düğmesi, adının kolunda yazılı olduğu bir gömlek alarak her gün hediyenizi görmesini ve mutlu olmasını sağlayabilirsiniz 🙂 Ebeveynlere verilebilecek en güzel hediyenin sizin emeğiniz ile hazırlanan manevi hediye olduğunu unutmayın. Onlarla birlikte çekilmiş olduğunuz bir baskılı fotoğraf bir parfümden daha etkili olacaktır.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.