Başlangıç Programları

2
553
Windows
Windows, Microsoft tarafından geliştirilmiş olan dünyanın en çok kullanılan işletim sistemlerinden bir tanesi.

Bilgisayarınız hızlı bir şekilde açılsın, açıldığında kassın istemiyorsanız gereksiz programların bilgisayarınız ile beraber açılışını engellemelisiniz. Bilgisayarınıza yüklediğiniz programların bazıları kendilerini bilgisayarınız açıldığında açmak için sistem dosyanıza kaydediyor ve bilgisayarınız açıldığında o programlarda anında açılıyor.

Windows 10 öncesi

  1. Başlat » Çalıştır ‘a girerek “msconfig” veya “msconfig.exe” yazın.
  2. Başlangıç” sekmesine geldiğinizde bilgisayar ile açılabilecek programlar listelenmektedir. Buradan istenilen programa izin verebilir veya istemediğiniz programların izinlerini kaldırabilirsiniz.
  3. İşlemi tamamladıktan sonra “Tamam” butonuna tıkladığınızda ayarlar kaydedilir.
  4. Ayarları kaydetmek için bilgisayar kapatıp açılmalı. Bu şekilde ayarlar kaydedilir ve bilgisayarınızın açılışında istediğiniz programlar çalışır.
GÜNCELLEME: 05.10.2015

Windows 10 işletim sistemiyle birlikte Başlangıç Programlarına erişim artık msconfig üzerinden Görev Yöneticisine taşınmıştır.

Windows 10

  1. CTRL + Shift + ESC kısayolları veya başlat menüsüne sağ tıklayarak Görev Yöneticisi‘ni açmalısınız.
  2. Görev Yöneticisinde Başlangıç sekmesine geçerek liste üzerinde istemediğiniz bir programı seçip sağ alttaki Devre Dışı Bırak butonunu kullanabilirsiniz.
UYARI!

Başlangıç programlarında yapacağınız değişiklik bazı programların yanlış çalışmasına veya bilgisayarınızın doğru çalışmasına engel olabilir.

bilgi-sayar.net meydana gelen problemlerden sorumlu tutulamaz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.