The Walking Dead

1
421
The Walking Dead
The Walking Dead 8. Sezon Afişi

Bu sene izlenmeye sunulan dizi farklı konusu ile diğer diziler arasından sıyrılıp yükselmeyi başarmıştır… Robert Kirkman’ın eserinden uyarlanan dizi ünlü oyuncuları ile televizyon dünyasına renk katıyor. İlk 6 bölümü yayınlanan dizide oyuncular arasında

 • Sarah Wayne Callies(Lori)
  Rick’in eşidir pekte mutlu olmayan bir evliliğe sahip olup Shane tarafından kocasının öldürüldüğüne inanarak Atlantaya gider.
 • Justin Kirk(Rick)
  Dizide şerif yardımcısıdır.Görev esnasında suçluları takip ederken vurularak yaralanmıştır.O hastanedeyken zombiler şehri istila etmeye başlamıştır.Shane onu çıkarmaya çalışmış ancak başarılı olamamıştır.Rick kendi imkanları ile hastaneden çıkıp eşini ve çocuklarını bulmuştur.
 • Rob Giggle(Shane)
  Shane , Rick’in en yakın arkadaşı ve aynı zamanda ortağıdır.Hastanede Rick’i çıkarmata çalışmış ancak başarılı olamamıştır.Rick’in en yakın arkadaşı olmasına rağmen onun öldüğünü düşünüp karısı ile aşk yaşayıp ona yalan söylemiştir.Bu yalan Rick eşini bulduğunda son bulmuştur.
 • Aaron Yoo(Glenn)
  Glenn grupta Carl dan sonra en genç kişidir.
 • Jim Beaver(Dale)
  Dale grubun en yaşlı üyesidir.Karısı kanserden ölmüştür.Grupta Andreanın en iyi arkadaşıdır.
 • Chandler Riggs(Carl Grimes)
  Rick ve Lori’nin oğludur.Babası yokken Shane ile iyi ilişkiler kuran Carl babası gelince annesi tarafından bu ilişkinin koparılması ile hayal kırıklığına uğruyor.
 • Emma Bell(Amy)
  Andrea’nın kardeşidir.Kendisi kampa yapılan bir zombi saldırısı tarafından yaralanarak enfeksiyon kapmıştır.En sonunda ablası tarafından öldürülür…
 • Laurie Holden(Andrea)
  Amy’nin ablasıdır. Amy’e çok güzel bir hediye hazırlamışken doğum gününde ölmesi onun dünyasını karartır.

Dizinin 6 bölümlük ilk sezonunun bitmesi ardından dizi sezon arasına girdi.Ancak dizinin ekim ayı gibi 2.sezonunun verileceği haberi izliyicileri üzdü.(Ben dahil)

Bu arada isminin Türkçe karşılığını merak edenler için Türkçe karşılığı “Yürüyen Ölüler”dir.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.