Blogger mı WordPress mi?

4
448
Blogger ve WordPress
Blogger ve WordPress

İnternet hayatına atılıp para kazanmak isteyen insanların yolu hemen hemen blog yazarlığında kesişir. Kendi kendine “herkes yazıyor bende bir blog açar kendi yazılarımı yayınlarım” der. İyi güzel blog yazarlığına karar verdi şimdi sıra geldi kullanacağımız sistemi seçmeye. Karşımıza bir çok seçenekten en çok kullanılanları geliyor Blogger ve WordPress.

Blogger

Blogger Google’nin sunduğu ücretsiz blog hizmetidir.Alan adınızı domain.blogspot.com şeklinde veriyor.Kolaylık açısından blogger tercih edebilirsiniz.5 Dakika gibi kısa bir sürede blogunuzu kurup yüzlerce ücretsiz temadan birini seçebilir ve bloglamaya başlayabilirsiniz.Ancak gelişmişlik düzeyi bakımından Blogger pek tavsiye edilmez.Hani akıllara şöyle bir düşünce gelebilir. Blogger Google’nin servisi böylece arama motorlarında daha üst sıralara çıkabiliriz diyebilirler.Ancak bu düşünce ne kadar doğru ne kadar yanlış tam bilinmez. Eğer blogunuzun her şeyi hazır olsun sadece yazılarımı yayınlayayım,yüksek ziyaretçi sayısı istemiyorum diyorsanız Blogger en uygun seçenek sizler için.

WordPress

WordPress sistemine baktığımızda karşımıza harika arama motoru optimizasyonu olan bir sistem geliyor. Tabi Blogger’daki gibi her şey hazır değil WordPress sisteminde. Bizim becerilerimize kalan noktalarda var. Tema açısından bir sıkıntı çekilmez çünkü WordPress için yapılmış bir çok tema karşımıza rastlamakta.

4 YORUMLAR

  1. wordpress kullanmadım açıkçası ancak bence blogger her zaman ön plana çıkmıştır hem domain kurulumunun rahat olmasından hemde arkasında google gibi bir arama motoru olmasından. google her zaman blogger kullanıcılarına öncelik tanıyor. Blogger wordpressten kullanım açısından daha kolay eğer bir blog açmak istiyorsanız ben blogger’ı tavsiye ederim, zaten wordpress gibi bir alan oluşturacağınıza daha iyi olan gerçek alan adları oluşturun.

  2. blogger ve wordpress i karşılaştıranın aklı yok demektir. wordpress kullanamayan insan blogger ı över tabi gayet normal :)wordpress i adam gibi öğrenen insan aç kalmaz. hiç bi iş ilanında blogger kullanmasını bilen birisi arandığını görmedim 🙂 ama wordpress bilen eleman arayan çok var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.