Ipad Nedir?

0
432
Apple iPad
Apple iPad

Son Dönemde sıkça ismini duyar olduğumuz cihazlardan biri oldu Ipad. Peki bu Ipad nedir, ne değildir?

Ipad, Apple firması tarafından geliştirilen bir tablet bilgisayar ve size yazıcıdan çıktı alma, vide, fotoğraf ve medya dosyalarını kullanmanıza olanak sağlıyan teknolojik bir araçtır. Ipad’le ek olarak Wi-Fi kanalıyla internete bağlanabilir ve aldığınız model 3G yi destekliyorsa 3G nin nimetlerinden de yararlanabilirsiniz.

27 Ocak 2010 tarihinde kamuoyuna duyrulan Ipad birkaç ay içinde de piyasaya sürüldü ve ilk gün 300 bin satış rakamına ulaşarak büyük başarıya imza attı. Ayrıca 1 milyon sınırına 28 günde ulaşarak birçok Apple ürününüde geride bıraktı. Ipad’in bu rakamlara ulaşmasından süphesiz birçok etken var, ancak bunlardan en çok öne çıkanı Ipad’in, iPhone ile aynı işletim sistemini kullanıyor olması.

Ipad satışlarının yanında, Ipad sahipleri Apple Store’dan 12 milyon adet uygulama indirmiş. Ayrıca iBookStore’dan 1,5 milyon e-kitap indirmiş.

Bir Ipad sahibinin yorumu;

”Ben üniversitede bir tıp öğrencisiyim. Ipad’i almadan önce aşırı deree kalın kitapları yanımda dolaştırmak zorunda kalıyordum. Ancak şimdi internetten indirdiğim e-kitaplar sayesinde hem paramı tasarruf edip hem de o kitaplarını yanımda taşımak zorunda kalmıyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.