Malware Nedir?

0
418
Malware
Malware

Günümüzde reklam yazılımları yaygın bir hal almış ve bu yazılımlar hemen hemen hepimizin başının belası olmuştur. Bu zararlı olmayan yazılımlar bilgisayarınızda sık sık reklamlar açarak sizleri rahatsız etmekte ve canınızı sıkmaktadır. Peki, nedir bu yazılımlar?

Malware, bilgisayarınıza bulaşan virüs tarzında bir yazılımdır. Bu yazılım genellikle bilgisayarınıza yüklediğiniz ücretsiz programlar aracılığı ile bilgisayarınıza yayılır. Ayrıca bilgisayarınız üzerindeki web tarayıcılarınız üzerinde sık sık reklam açarak yazılım sahibinin para kazanmasını sağlar. Ayrıca bu yazılımlar virüs olarak adlandırılmamaktadır çünkü bunlar zararsız birer yazılım olarak gözükmektedir. Bu sebeptendir ki virüs programları bu tarz yazılımları yakalayamaz ve bilgisayarınıza kolay bir şekilde yayılır ve sık sık canınızı sıkacak derecede reklamlar açılır.

Son olarak sizleri uyarmak istiyoruz; Bu yazılımlar her ne kadar zararsız olsa da virüs içerikli reklamlar açabileceğini ve sizin bu reklama tıklayarak bilgisayarınıza virüs girebileceğini unutmayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.