Call Of Duty Black Ops:En son COD Oyunu

2
505
Call Of Duty Black Ops
Call Of Duty Black Ops

Yıllardır 2. Dünya Savaşı oyunlarıyla FPS konusunda zirvede olan Call Of Duty serisi, 7. oyunuyla zirvedeki yerini kaptırmamayı amaçladı.
Oyuna çıkmadan önce Vietnam,Küba gibi ülkelerdeki olayların konu alındığı gözüyle bakıldı.Ama aslında bu oyun bir Soğuk Savaş belgeseli diyebiliriz.

Call Of Duty oyunlarının her zaman bir film havasında geçtiğini biliriz.Ve çoğu Vietnam Savaşı filminde de Vietnam’ın propagandası yapılırdı.Ama bu oyunda öyle değil!

Oyun bölümleri ise tamamıyla karışık.Serinin 5. oyunundan tanışık olduğumuz Viktor Reznov da bu oyunun içinde.Mükemmel bir aksiyonun içinde buluyorsunuz kendinizi oyunu oynarken ve biz ne olur ne olmaz uyaralım, kan görmeyi sevmeyenler bu oyunu oynamasınlar 🙂 . Ha ayarlarda şiddet unsurlarını kapatabileceğiniz bir seçenek bulunuyor,bu bilgiyi de verelim “ben korkuma rağmen oynarım” diyenlere.

Oyunda beklenen bir özellik ise Zombie Mod idi.Zombie Mod ile COD 5’te tanıştık.Nazi Zombileri bölümü eğlenceli ve zevkli bir bölümdü.Yine bir Zombie Modu Black Ops’ta da bulunuyor.

Multiplayer tutkunları için söyleyelim,Call Of Duty 4’ten beri süregelen Call Of Duty Multiplayer zevki yine devam edecek!COD 4’teki MultiPlayer sisteminin üzerine yeni şeyler katılmış.Bunlardan biri para sistemi.Call Of Duty 4’teki level sistemi yine var,ancak level’ınız sayesinde açabildiğiniz silahları hemen kullanamıyorsunuz!Kullanabilmek için paraya ihtiyacınız var!Bu paraları ise adam öldürerek,asist yaparak kazanacaksınız.

Ve bir diğer özellik,paralı askerlik! Oyuna başlarken kontratların bulunduğu menüden size uygun olan kontratı seçiyorsunuz.Her kontratta ayrı ayrı ekstra bonuslar var.

Önceki oyunlarda olduğu gibi FFA(Free For All),Capture The Flag,TDM(Team Deathmatch),Sabotage,Domination bulunuyor.Multiplayer sunucularında bunları bulabileceksiniz.

Özetle,yine yıllarca bırakılmayacak bir oyun çıkarmış Infinity Ward ve Treyarch. Benim tavsiyem bu oyunu kaçırmamanız yönünde.

2 YORUMLAR

  1. Son çıkan oyunlar arasında en dikkat çekenlerden bir tanesi COD Black Ops. Efektler ve diğer özellikler mükemmel. Önceki COD oyunlarını sevenler bu versiyona bayılacaklar. 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.