Elektronik bankacılık güvenli midir?

0
370
Elektronik bankacılık
Elektronik bankacılık

Bazen mobil cihazımızdan ve bazen de bilgisayar üzerinden yaptığımız bankacılık işleri genel olarak elektronik bankacılık olarak ifade edilmektedir. Hayli gelişmiş güvenlik sistemleri ve kodlamalar ile korunan bu sistem, alışveriş işlemlerine, eft ve havale gibi temel para sirkülasyonuna olanak sağlamaktadır. Bu sebepten dolayı sürekli para transferi yapan, alan, gönderen herkesin bir numaralı tercihidir elektronik bankacılık.

Bankacılığın sanal hali olan işlemler bütünü olan ve hemen hemen normal bir şubede yaptığımız her şeyi ev rahatlığıyla yapmamızı sağlan elektronik bankacılık, aynı zamanda oldukça güvenilirdir de. Çünkü, kullanıcının güvenlik önlemlerine bırakılmamıştır hesap akibeti. Aynı zamanda sms onayı vardır, günlük çekim sınırları vardır, alışveriş yasaklaması getiren mail order özelliği vardır.

Tüm durumlar birlikte ele alındığı zaman zaten ne kadar sağlam bir yapının içinde olduğumuz anlamamız mümkün. Ama yine de cihazımızı en sağlam şekilde korumak, sanal kart çıkartıp limitini ayarlayıp alışverişi onunla yapmak ve gerekmedikçe mail order özelliğini kapatmak güvenliğin üst düzeye çıkması için iyi bir yol olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.