Hacklink Nedir?

1
408
Ziyaretçi Düşüşü
Ceza aldığınızda ziyaretçi kaybına uğrarsınız.

İllegal yöntemler kullanarak arama motorlarında üst sıralara çıkan sitelerin kötü sonları hakkında bilginiz var mı? Hangi yasaklı yöntemler ile bu siteler geçici olarak üst sıralara çıkıyor? Bu yöntemin ismi ne? Bu yöntem sitenize ne gibi zararlar verir?

Hacklink, bir web sitesinin hacklenerek o siteye link eklenmesine denir. Bu olay genellikle site adminlerinden habersiz olarak gerçekleşir ve hacklink paylaşımının olduğu web sitesi çok zarar görmez fakat link çıkışı olan web sitesi arama motorları tarafından fark edilince gerilemeler yaşar, bazı durumlarda en ağır ceza olan arama motorlarından silinme gibi cezalar alır. Bu olaylara “Hacklink” denir. Bu yöntemi kullanarak ilk sıralara çıkmak yerine yasal yollar ile ilk 3 sayfaya girmek için emek harcamanız daha mantıklıdır. Her hangi bir web sitesi sizin sitenizi bu yol ile sıralamada geçerse bu siteyi arama motoruna bildirmeyi unutmayın. Unutmayın ki bu site sizin yerinizi geçici olarak işgal etmektedir, üzülecek bir durum yok.

Hacklink ile geçici olarak yükselirken backlink ile kalıcı yükselirsiniz. Bu SEO’nun kalitesini gösteren en önemli unsurlardandır.

1 YORUM

  1. Çok riskli vede emek hırsızlıgından başka birşey değil. Herkes burada emeğiyle birşeyler yapmaya çalışırken birileri gelip illegal yoldan haksız kazanç yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.