Karındeşen Jack

0
538
Karındeşen Jack
Jack the Ripper - Karındeşen Jack

Karındeşen Jack, ünlü bir seri katildir. Hayat kadınlarını öldürüp karınlarını deşmesi ile ün salmıştır. Frengi hastalandığına yakalandığı için hayat kadınlarından nefret eder. Hakkında bir çok kitap yazılmış manşetlerde yer almıştır. Suç bir çok kişinin üzerine atılmak ile birlikte gerçek katil hiç bir zaman bulunamamıştır.

Cinayet Tarzı Nedir?

Karındeşen Jack ilk önce gözüne kestirdiği kurbana bir müşteri gibi yaklaşıp bir süre sonra kimsenin görmediği anda kurbanı öldürüp karnını deşerdi. İsmide buradan gelirdi.

Öldürme Nedenleri

Uzman tahminlerine göre Karındeşen Jack sık sık hayat kadınlarına giden biriydi. Ancak bir gün o zamanlar çok fazla yaygın olan Fregiye bir hayat kadını yüzünden yakalanmıştı. Karın deşen Jack aklında hain planlarını yaptı ve öldürmeye başladı.

Cinayetlerin Sırrı

O dönemlerde (1800lü yılların sonları) cinayetler çözülememiştir. Yıllar boyunca cinayetler bir çok kişinin üzerine yıkılmaya çalışılmıştır. Ancak hiç bir kanıt olmadan olanlar olmuştur. 21. Yüzyıl araştırmacıları cinayetlerin o dönem o bölgede yaşamış Yahudi bir kasap olduğu kanaatine varmıştır. Kasap cinayetleri işledikten sonra ayırdığı parçaları rahatlıkla saklamıştır…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.