Kombi Çalışırken Arızaya Geçiyor Sorunu

0
426

Modern toplum yaşantısında yaygın olarak kullanılan kombiler ile ısınma ve sıcak su ihtiyaçlarını en kolay ve en pratik bir şekilde karşılayabilme imkanına sahip olunuyor. Ancak yoğun performansta kullanılmakta olunan kombi cihazlarında zaman içerisinde çeşitli arızalanmalar meydana gelebiliyor. Bu arızalanmalar temel olarak mekanik temelli olduğundan, kombinin fonksiyonlarını tam performans ya da hiç yerine getirememesine yol açabiliyor. Bu kapsamda çok sık şekilde görülmekte olunan kombi çalışırken arızaya geçiyor sorununun çözümünün sağlanabilmesi amacı ile Taşdelen Demirdöküm Kombi Servisi merkezine başvuru gerçekleştirilebiliyor. Uzman personel kadrosu ve güncel teknolojisi ile kombinin arızaya geçmesine neden olan ana etkenlerin ortadan kaldırılması sağlanabiliyor.

Kombinin arızaya geçmesi sorununda kullanıcılar Acıbadem BerettaKombi Servisi merkezine başvuru gerçekleştirmeden önce bireysel olarak evden çözüm sağlayabilmek için bazı küçük uygulamalar gerçekleştirebilmektedir. Buna göre kombi cihazının arızaya geçmesi sorunu ile karşı karşıya kalan kullanıcıların mutlaka kombinin bağlantısında bulunan elektrik bağlantı problemleri ve kombinin elektrik fişinin ters takılması kombinin arızaya geçmesine neden olabilir. İşte bu durumda kombi elektrik bağlantı hatalarının düzetilmesi ve tabii ki ters olan fişinin düzeltilmesi gerekir. Bu müdahaleler ile kombinin arızaya geçiş sorununun önemli oranda çözülmesi sağlanabiliyor.

Ancak Beretta Kombi Servisi merkezi uzmanları, daha ciddi boyutlu arızaya geçişe neden olan sorunlar için profesyonel standartlarda servis müdahalesi uygulamaktadır. Kombinin elektronik ateşleme kartı arızası kombilerin ateşleme yapamamasına neden olur ki bu durumda arızaya geçiş durumunun meydana gelmesine neden olur. Bu şekilde bir durumda olan kombinin onarımı için elektrik ateşleme kartında mevcut olan arızanın tespit edilmesi ve daha sonra gerekli olan müdahalelerin yerinde gerçekleştirilmesi gerekir. Uzman personeller tarafından bu işlemler en kaliteli ve en hızlı şekilde yerine getirilmektedir. Bu şekilde kombinin arızaya geçmesi durumunun tamamen ortadan kaldırılabilmesi mümkün oluyor. Kombinin arızaya geçmesi açısından periyodik yıllık kombi bakım işlemlerinin de yerine getirilmemesi durumu da çok etkilidir. Bu tip durumlarda da bakım ve kontroller ile arızaya geçişin önlenmesi sağlanabilmektedir. Arıza onarım müdahaleleri sonrasında 1 yıllık garanti desteği de tüketicilere sunuluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.