Namebench ile Hızlı DNS Arayışına Son

0
389
Ethernet
Ethernet

Namebench internet erişiminiz için en uygun ve en hızlı DNS sunucusu tespiti yapabileceğiniz bir uygulama olarak tanımlanabilir.

Malumunuz olduğu üzere DNS, birçok kişinin tanımı ile yasaklı veya ülkemizden girişi kapalı, olarak gösterilmiş sitelere girebileceğimiz sunucu adresleridir. Fakat DNS sunucuları yasaklı sitelere girmenin dışında, sanal platformda, siteler arasında daha hızlı gezinmenizi etkileyecek faktörler listenin başında yer almaktadır. İnternette hangi DNS sunucusunun daha hızlı olduğu konusunda birçok yazı ve birçok faklı yorum bulunmaktadır. Hızlı bir DNS bulunduğunuz konum ve şartlar göz önüne alındığında işinize yaramayabilir, yani kısacası buradaki hız kavramı konum ve bazı şartların sağlanması sonucunda sağlanabilen bir kavram olarak çıkıyor karşımıza.

İşte bu şartları tarayıcı geçmişinizi ve gezindiğiniz birçok siteyi analiz ederek bu uygulama tespit ediyor ve en yüksek verimi alabileceğiniz DNS sunucuları size liste şeklinde sunuyor. Bu uygulamayı çalıştırdığınızda üst kısımda kullandığınız sunucuları göreceksiniz. Standart ayarlarda yapacağınız bir analiz gayet başarılı sonuçlar veriyor. Bu arada belirtelim sonuçların ayarlanması bazen uzun sürebiliyor.

Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.