Bir Telefon 15 Dakikada Nasıl Şarj Olabilir?

0
377
Hızlı şarj
Hızlı şarj

İndiegogo’da kaynak arayışı içerisinde olan bir projeden bahsetmek istiyoruz sizlere, bu cihaz harici bir batarya ve vaat ettiği çözüm ise telefonların 15 dakika içerisinde tamamen şarj edilebilmesi.

Akıllara sıkça gelen bir soruya değinmek istiyoruz burada, hızlı şarj olayının daha hızlı olduğu için zararlı olduğunu düşünenler var ancak, cihazın tasarımcısı bu durumun düşünüldüğü gibi değil, elektrikli arabalardan esas alınan bir teknoloji sayesinde başardığını iddia ediyor ve bataryada kullanılan, 2A yerine, özel şarj cihazından gelen 10A akımın kullanılması, bu kadar kısa sürede cihazın şarj edebilmesine imkan sağladığını vurguluyor.

Harici şarj kategorisinde yer alan bu ürününün batarya kapasitesi 2.600 mAh seviyelerinde. Teknoloji devlerinin son çıkan amiral gemilerinin şarj kapasiteleri ile karşılaştırıldığında biraz yetersiz gibi dursa da, çoğunun yarıdan fazla şarj olabilmesi için yeterli kabul edilebilir. Üreticisi Petalite, bu cihaz sayesinde İndiegogo’da 30.000 dolar toplamayı hedefliyor, eğer projenin yeterli miktarı toplaması durumunda 2015 yılında satışa sunulacağı belirtiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.