Akıllı Telefon Nasıl Web Kamerası Olarak Kullanılır?

0
448
Akıllı Telefon Nasıl Web Kamerası Olarak Kullanılır?
Akıllı Telefon Nasıl Web Kamerası Olarak Kullanılır?

Web kameraları özellikle sevdiklerimizle görüntülü sohbetlerimiz konusunda yüksek çözünürlükleriyle elimiz ayağımız olmakta. Ancak kablolarında olabilen bir sıkıntı sonucu bu cihazlar kısa ömürlü olabiliyor. Düşük maliyetleri nedeniyle tekrar alınsa da acil durumlarda akıllı telefonlarımızın kameralarını Web kamera olarak kullanmamız mümkün. Akıllı telefon nasıl web kamerası olarak kullanılır sorusuna sizler için cevap aradık.

Droidcam

Akıllı telefon nasıl web kamerası olarak kullanılır konusunda özellikle kolay kullanımıyla kullanıcılar cezbeden Droidcam programı sadece Android işletim sistemi olan cihazlarda kullanılabiliyor. Öncelikli olarak bu uygulamayı hem telefonunuza hem de bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir. Basit kurulum işleminin ardından öncelikle telefonunuzda Droidcam uygulaması açmanız gerekir.

Açılan ekran sadece size kimi bilgiler sunuyor olacaktır. Bu bilgilerden Wifi ID ve Droidcam Port numaraları işinize yarayacak numaralardır. Bu sayıları bir kenara not ettikten sonra bilgisayarınızda Droidcam uygulamasını çalıştırmanız ve karşınıza gelen ekrana kaydettiğiniz sayıları girmeniz yeterlidir. Artık akıllı telefonunuzun kamerasını görüntülü sohbetlerinizde de kullanabilirsiniz.

iPhone Alternatifi

En çok kullanılan işletim sistemlerinden biri de iOS yazılımlarıdır. Bu yazılımlara uygun olarak üretilmiş EpocCam uygulaması da cihazınızın kamerasını web kamerası olarak kullanım imkanı sağlamaktadır. Görüntü çözünürlüğü açısından üstün başarı sağlayan bu uygulama ile kişiselleştirilmiş bir deneyim yaşıyor olmanız mümkün. Kolay ara yüzü sayesinde kullanıcı dostu olan bu uygulama sadece iOS için değil Android cihazlar için de hizmet sunmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.