Android’de Ekran Görüntüsü Videoya Nasıl Alınır?

6
490
Ekran görüntüsü alma
Ekran görüntüsü alma

Android cihazların en önemli özelliklerinden biri de şüphesiz ekran görüntüsü alma özelliğidir. Androidlerde ekran görüntüsünü almanın birçok yöntemi vardır. Hemen herkes ekran görüntüsünü alarak resim elde edebilmektedir. Ancak birçok kişi henüz ekran görüntüsü ile videoya alma özelliğini bilmemektedir. Android’de ekran görüntüsü videoya alma yöntemi oldukça basittir. Ancak bunun için yardımcı bir programın cihazımızda bulunması gerekmektedir.

Android’de ekran görüntüsü videoya nasıl alınır?

Kısaca ekran görüntülerini nasıl videoya çeviririz anlatalım.  Android’in Kitkat sürümü burada büyük önem taşır. Ayrıca cihazın rootlanmış olması da gerekir. Eğer bu imkânlarınız varsa Rec. Android adlı programı cihazınıza indirin. Rootlanmamış cihazlarda ise Recordable uygulamasını tavsiye edilir. Rec Android uygulamasını açtığımızda ekranda beliren ayarları girin. On saniyelik bir zamanlamada video almak istediğini kısma geçin. Video ikonu kayıt altına alındığının göstergesidir. Kayıt bittiğinde Record Finished ile karşılaşacaksınız. Videonuz hazır hale geldiğinde artık görüntüyü izleyip paylaşabilirsiniz.

UYARI!

Telefonunuzun root yetkisine sahip değilseniz bu ayarlara sahip olmak cihazınızı garanti kapsamından çıkartabileceği gibi zarar da verebilir. Önerdiğimiz işlem değildir.

6 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.