Reklam Geliri Artırma

0
325
Gelir Artırma
Gelir Artırma

eni açılmış veya uzun zamandır yayın hayatına devam eden bir web siteniz var ve reklam alarak gelir mi elde etmek istiyorsunuz? Soruya cevabınız evet ise yazıyı dikkatlice okumanızı ve adımları dikkatlice uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Bu yazımızda vereceğimiz yöntemler ile artık reklam gelirlerinizde ciddi artışlar olacak!

Birçok web sitesi sahibi yayın hayatı boyunca reklamlar ile gelir elde ederek verdiği emeklerin karşılığını almak ister. Hemen bir reklam firması ile anlaşılır veya başvurulur ve bilinçsiz bir şekilde reklamlar yerleştirilir… Bu bilinçsiz yerleştirmelerin sonucunda gelirlerde ciddi düşüşler veya sıfır kazançlar sonucuna varılıyor.

Reklam yerleştirmeleri konusunda sizlere tavsiyemiz ana sayfa ve alt sayfalarınızda göze hitap eden 3 farklı noktaya yerleştirmenizdir. Abartmayarak 3 reklam ile yetinmeli ve reklamları okuyucuyu rahatsız etmeyecek şekilde eklemenizi tavsiye ediyoruz, yoksa sırf biraz para kazanmak için bol ziyaretçi kaybına neden olabilirsiniz. Reklam boyutlarını ise 720×90, 480×60 ve 250×250 kullanmak görüntü kirliliğine yol açmayacaktır ve kazancınızda az miktarda artış göstermenizde destek olacaktır. Bu yerleşimlerin sırasında önemli olan reklamların en çok gelir getirecek olanının sitenin üst kısımlarında olması ve reklamların toplu halde bulunmamasıdır.

Son olarak belirtmek gerekli ki kendinizi fazla kazanç için bol bol spam konulara ve spam mesajlara alıştırmayınız. Bu geçici bir heves olur ve sitenizin banlanmasına sebep olur. Ayrıca Google Adsense gibi kaliteli bir hizmet kullanıyorsanız kesinlikle arkadaşlarınıza reklamlara tıklaması için ricada bulunmayın, Adsense kasıtlı tıklamaları tespit ettiği halde sitenizi banlayacaktır. Bu durum arama motorlarına da yansımaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.