SSD Disk Nedir?

0
475
SSD
SSD (Solid State Drive, Türkçe: Katı Hal Sürücü)

SSD diskler hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? Bu düşük kapasiteli ama pahalı olan ürün hakkında çok fazla bilginiz yok mu? Çok fazla bir bilgiye sahip değilseniz sizlere SSD disklerin hakkında kısa bilgiler ve avantajlarını sunalım…

SSD kelimesinin açılımı Solid State Disk’tir. SSD diskler HDD disklere göre çok daha hızlı ve çok daha pahalıdır. SSD disk kullanmak oyuncular için çok fazla önem taşır, çünkü SSD disk HDD disklere göre çok çok daha hızlı çalışmaktadır. SSD diskler genellikle hard disklerin üzerindeki plakada bulunurlar. SSD disk kullanmanın en büyük avantajı zaman kaybı yaşanmamasıdır. SSD diskler 700-800 MB/Saniye gibi yüksek bir yazma ve okuma hızına sahiptirler. SSD disklerin en büyük dezavantajı ise düşük kapasiteli olup pahalı olmalarıdır.

Özet geçmek gerekirse SSD disk kullanarak yüksek performans alırız ve zaman kaybımız en aza iner. Fakat SSD diskler, kapasite boyutlarına göre biraz tuzlu fiyata sahiptirler. İlerleyen zamanlarda artık tüm bilgisayarlarda SSD diskleri görebileceğiz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.