SSK Gün Sorgulama ve Hizmet Dökümü

0
400
SSK
SSK

Her insanın hayali olan emeklilik günleri vardır. Emekli olabilmek içinde ülkemizde belirli bir yaşı doldurmak ve gerekli gün sayısını doldurmak gerekir. Tabi ki insanlar yıllarca çalıştıklarından gün sayısını ve ne zaman emekli olacaklarını bilmezler. Bu bilgiye ulaşmanın yolu ssk hizmet dökümü ve gün sayısını bilmek.

Eskiden ssk bilgilerine ulaşmak oldukça zordu. İllerdeki ssk müdürlüklerine ve bağlı birimlere gidilerek belli bir süre bekleyip ssk numarasıyla öğreniliyordu. Milyonlarca insanın çalıştığını ve ssk hizmet gün dökümü sorgulama istediğini düşünürsek kuyrukları ve ne kadar zahmetli bir iş olduğunu siz düşünün. Teknolojinin gelişmesiyle paralel olarak devlette ve ssk kurumunda meydana gelen yeni düzenlemelerle artık ssk bilgilerine ulaşmak her vatandaş için oldukça kolay hale geldi. Geçmişte ssk numarasıyla yapılan işlemler artık her TC vatandaşının sahip olduğu TC kimlik numarasıyla kolayca gerçekleşmektedir.  İnternet üzerinden e-sgm sitesine girerek önümüze çıkan aşağıdaki ekrana tc numaramızı yazarak hizmet dökümü geçmişimize kolayca ulaşabiliyoruz.

SSK
SSK

Bu iki yolu da kullanarak 4A 4B 4C hizmet dökümü seçeneklerinden birini seçerek geçmişe dönük gün sayısına ve ssk hizmet dökümüne saniyeler içinde ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.