Ağız Kokusu Probleminin Çözümleri

0
360
Ağız Kokusu
Ağız Kokusu

Ağız kokusu sosyal çevremizde problem yaratacak bir durumdur. İş hayatınızda ve sosyal çevrenizde öz güven problemine kadar büyük sorunlar yaratacak olan bu sorundan kurtulmanız sizin için oldukça faydalı olacaktır. Ağız kokusu olan insanda psikolojik baskının yanında rahatsızlık meydana getirmektedir.

Her dört kişiden birinde görülen bu yaygın problemin çözümünde birçok bitkisel üründen faydalanabilirsiniz. Ağız kokusundan kurtulmanın oldukça basit ve başarılı yolları vardır. İlk olarak karbonatın ağız kokusunu gidermedeki başarısı oldukça ileri seviyededir. Peki, nasıl uygulayacaksınız? Ilık bir bardak suyun içerisine bir çay kaşığı kadar karbonatı katıp karıştırmanız ve bu karışım ile gargara yapmanız durumunda ağız kokusundan anında kurtulacaksınız. Ayrıca dişinizi fırçaladıktan sonra diş fırçanıza bir miktar karbonat dökerek dişlerinizi ve dilinizi fırçalamanız da ağız kokusundan kolayca kurtulmanızı sağlayacaktır.

Her gün düzenli olarak diş fırçalama alışkanlığı edinmelisiniz bu size büyük fayda sağlayacaktır, fakat her yerde diş fırçalayamazsınız. Gün içerisinde ise ağız kokusuna engel olmak için yanınızda naneli şeker, naneli sakız veya tatlı yiyecekler bulundurabilirsiniz. Bu şekilde gün içerisinde ağız kokusu gibi bir problem ile karşılaşmayacaksınız.

Ağız kokusu rahatsızlığından kurtulmanın bir başka yolu ile karanfil çiğnemekten geçer. Birkaç tutam karanfili ağzınıza alıp birkaç dakika çiğnediğiniz takdirde kötü ağız kokusundan kurtulacak ve ferah bir nefese sahip olacaksınız. Bir bardak suya bir çay kaşığı kuru nane ekleyerek kaynatın ve hafif ılımasını bekleyin. Günde bir bardak olarak içmeniz durumunda yine bu kötü ağız kokusundan kolaylıkla kurtulmanız mümkün olacaktır.

Maydanoz, anason, ada çayı, okaliptüs, kekik gibi birçok bitki sizi bu problemden kolaylıkla kurtarır. Bu bitkilerle oluşturacağınız karışımlar ya da tek başına hazırlayacağınız sıcak içecekler sayesinde ağız kokusundan kolay ve hızlı bir biçimde kurtulmuş olacaksınız.

Unutmayın bir insan ile iletişim kurabilmeniz için konuşmak gereklidir ve ağız kokusu gibi sorunu olan bir kişi için bu en büyük sorundur. Her zaman olmasa da yanınızda sık sık naneli sakız ve şeker gezdirmeyi ihmal etmeyiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.