WampServer .htaccess Çalıştırma

2
524
WampServer
WampServer

WampServer kullanırken .htaccess dosyası olan siteleriniz çalışmıyorsa WampServer’de izin vermeniz gereklidir. İzin vermezseniz .htaccess dosyalarını çalıştıramazsınız.

Sağ alttaki simgelerden WampServer’e tıklayın.

Apache -> Apache Modülleri’ne gelip yanında çıkan listeyi aşağı doğru kaydırın ve ‘rewrite_module’ seçeneğini işaretleyin. Ardından WampServer kendisi kapanıp açılacaktır. WampServer tekrar başladıktan sonra .htaccess artık kullanılabilir.

2 YORUMLAR

  1. Belirttiğinizi aynen yaptım, rewrite module faal duruma geld; fakat “Internal Server Error” başlıklı bir hata verdi, hatanın tam çıktısı şu;

    http://i.hizliresim.com/X2AE57.jpg

    Bu yoldan önce ” wamp / bin / Apache / Apache2.4.4 / conf ” dizininde yer alan “httpd.conf”, “htttpd.conf.build” dosyalarında rewrite modulü ifadesinin geçtiği satırın önündeki # simgesini kaldırmıştım. Ve ayrıca bir “httpd.conf” dosyası da ” wamp / bin / Apache / Apache2.4.4 / conf / original ” dizininde bulunmaktaydı. Buradaki dosyada rewrite modulü ifadesinin geçtiği satırın önündeki # simgesini kaldırmama rağmen sorunun yine de aşamadım.

    Şimdi ise son olarak, bu 3 adet “httpd.conf” dosyalarındaki değişiklikleri iptal ederek yeniden kaydettim ve bir tek Wamp Server üzerinden rewrite modulünü faal duruma getirdim; değişen birşey olmadı.

    Belkide bu belirttiğin yol, apache’nin eski sürümlerinden biri ya da birkaçı geçerli bir yoldu….

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.