WordPress 3.9.2

1
366
WordPress
WordPress

WordPress, birçok web sitesinin vazgeçilmez bir alt yapısıdır. WordPress ile birçok blog yayın hayatına devam ederken, geliştiriciler kullanıcılarını düşünerek yeni güncellemeler sunuyor. Peki, yeni güncelleme ile ne tür yenilikler geldi?

1) Görsel Düzenlemeler

Bilindiği üzere WordPress’in mobil sürümünü kullanırken ortam dosyaları yüklemek sıkıntılı oluyordu, bu durum geliştirildi ve iyi bir sonuç elde edildi.

2) Görselleri Kolayca Düzenleme

Artık eklemiş olduğunuz görseli büyültüp, küçültebilirsiniz. Bir ekstra olarak da resimlerin üzerine yazılar ekleme olanağı sunulmuş. Özgün resim kullanmak için çok güzel bir hareket olmuş.

3) Görselleri Sürükle, Bırak ve Yükle

Yeni gelen güncelleme ile gelen en güzel özelliklerden birisi de bu özellik. Artık dilediğiniz görselleri sürükleyerek yükleyebileceksiniz. Eski sürüm ile pek fark görülmese de performans açısından iyileştirmeler olduğu haberleri geziniyor…

4) Galeri Önizlemeleri

Galeri önizlemeleri artık çok daha şık ve çok daha kolay bir hale getirilmiş. Gayet güzel olan bu yenilik resimlerin canlılığı konusunda önizleme sırasında ciddi güzellikler sağlayabiliyor.

Sizde hemen yeni WordPress sürümünü kullanmak için www.siteadi.com/wp-admin adresine giderek yeni sürümü güncelle seçeneğine tıklayınız. Eski sürüme göre ciddi güzellikler olmuş, sitenin açılış hızında çok az bir hızlanmalar söz konusu olarak kullanıcıların gözüne çıkıyor.

Önemli Not: Güncelleme yapmadan önce sitenizin database yedeğini almayı unutmayınız. Sitenizin herhangi bir veri kaybı yaşamaması için bu önlemi almayı unutmayın, sonra pişman olabilirsiniz.

WordPress 3.9.2 sürümünü buradan indirebilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.