WordPress’te Adsense Yerleşimi Artık Çok Kolay

0
416
WordPress
WordPress

WordPress kullanan birçok site sahibi Google Adsense yerleşimlerinde sıkıntı yaşıyor. Nereye koysam, yazı içine nasıl koyabilirim, kaç tane koymalıyım gibi soruların sürekli döndüğü bir ortamda size önereceğimiz bu eklenti ile kılınızı kıpırdatmadan bizzat Google’ın size önerdiği alanlardan size önerdiği sayıda seçerek adsense yerleşiminizi yapabilirsiniz.

Eklentimizin adı Google Adsense. Google tarafından yapılan eklenti WordPress’te yerini aldı.

Eklentinin kurulumu:

https://wordpress.org/plugins/google-publisher/ adresinden veya Admin Paneli> Eklenti Yükle > Arama kısmına Google Adsense yazarak eklentiyi indirip kurabilirsiniz.

Adsense Eklentisi
Adsense Eklentisi

Nasıl Kullanılır?

Kurduktan sonra Ayarlar > Adsense kısmına girdiğinizde sizden Google hesabınızı girmenizi isteyecek. Kullanıcı adı ve parola yazdıktan sonra gerekli ayarları yapabileceksiniz. Reklam yerleşimi ise oldukça basit. Reklam yerleşimine tıkladıktan sonra sitenizi tarayan Google, uygun gördüğü alanları size gösterecek. Siz de o alanlardan 3 tanesini seçebileceksiniz.

Anasayfa, Yazı, Arşiv, Sayfa, Yazar Sayfası olarak her türlü sayfa biçimi için farklı reklam yerleşimleri yapabileceğiniz bu eklenti işinizi çok kolaylaştıracak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.