WordPress

5
548
WordPress
WordPress

WordPress, PHP dili kodlanmış açık kaynak kodlu ve ücretsiz CMS sistemidir. Kullanım amacı blog önceliğinde olsa da zamanla geliştirilen eklentiler ve temalardaki modülleri sayesinde e-ticaret, forum gibi kullanıcı etkileşimli internet siteleri oluşturabilirsiniz. Ayrıca film, oyun, kişisel blog, kurumsal tanıtım sitesi gibi tasarımları kolaylıkla bulabilirsiniz.

WordPress açık kaynak kodlu olmanın en büyük avantajlarından birine sahip olarak kalabalık bir ekip tarafından geliştirilmektedir. Script Türkçe dil desteğine sahip ve eklentiler ile çoklu dil sistemi etkinleştirilebilir. Ayrıca üzerine kurulan eklenti ve temalar içinde dil özelliği mevcut, yaygın kullanılan eklenti ve temalarda da hazır olarak Türkçe desteği bulunmaktadır.

WordPress Yönetim Paneli
WordPress Yönetim Paneli

Kurulumu ise gayet basit bir şekilde kurulum editörü tarafından yapılıyor. Yeni bir sürümü çıktığında yönetim panelinde bulunan uyarılar ile güncelleme yapmanız önerilir. Güncelleme sayfasına girerek scripti ve üzerindeki modülleri güncelleyebilirsiniz.

Yönetim Paneli

Son derece kolay ve kullanışlı bir yönetim paneline sahiptir. Yönetim paneli üzerinde mevcut yetki sistemini kullanarak yetkiniz doğrultusunda içerik girişi yapabilir, kurduğunuz modülleri düzenleyebilirsiniz.

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.