Araba Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0
414
Araba Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Araba Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araç alırken dikkat etmeniz gereken aracı hangi amaçla kullanacağınız olacaktır. Şayet uzun yol yapmıyorsanız veya ticaret amaçlı değilse yüksek motor gücü ve dizel araç almanız çok iyi olmayacaktır.

Kalabalık şehirlerde küçük araçlar hem daha az benzin tüketimi hem de park etme sorunu olmamasından dolayı tercih edilebilir. Ama arada sırada da olsa uzun yol yapacaksanız en az 1600 motor hacmi olan araçları tercih etmenizi öneririz hem sürüş hem de klima, benzin tüketimi gibi konularda avantajlı olursunuz.

Araba alırken birde kaportanın kullanılan motor gücünü kaldırıp kaldıramayacağını incelemelisiniz çünkü bazen aracın kasası öyle ağır olabiliyor ki 1200-1400 motor bu ağırlık altında zorlanıp aracı hantallaştırabiliyor.

Aracınızı artık mümkünse otomatik vites almanızı tavsiye edebiliriz. Eskisi gibi aracın devrini düşürmeden uygun vitese atlayan sistemler gelişti bu tip araçlarla trafikte veya rampalarda artık daha kolay sürüş yapabiliyorsunuz.

Büyük araç veya arazi tipi araçları seviyorsanız bunların şehir içi kullanım maliyetlerinin yüksek olması ayrıca normal araçlarda olan muayene süresinin bu tip araçlar için her yıl olması ve düzenli bir seferberlik görevi verildiğini hatırlatmadan geçmek istemem.

Aracınızı alırken cruise sistem, akıllı bilgisayar ekranı, koruyucu air bagler, park sensörleri ve ekranları, gprs, otomatik kapı ve pencere kontrolleri, yağış ve ışık sensörleri olması günümüz koşullarında elzem oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.