Google’de Arama Yapmanın Püf Noktaları

0
383
Google
Google

Google’ı tanımayanımız yoktur. Dünya’nın en büyük arama motoru. Peki siz bu arama motorunu kullanmanın püf noktalarını biliyormusunuz? İşte bazı püf noktalar:

Yerel Bilgi Aramak

Yurt dışında bir yere seyahat etmek istiyorsunuz. Ancak orada nerede yemek yiyip, nerede kalacağınızı bilmiyorsanız, google la çok kısa sürede istediğiniz tip dükkan veya mağazaya ulaşabilirsiniz. Bunun için aramayı yapmak istediğiniz şehri ve ne aradığınızı arama çubuğuna yerleştirmeniz gerekiyor, tabiki Google ın anlayacağı dilde. Örneğin; ” London Turkish Food ”(tırnaksız yazılacak) yazarsanız;  Londra daki türk lokantalarının adreslerine ve haritadaki konumlarına ulaşabilirsiniz.

Boşlukları Aramak

Bir şarkı sözü yada bir cümleyi aramak isteyip de bir kısmını hatırlamadığınız oluyor mu? Eğer oluyorsa bir ( * ) işareti işinizi kolaylaştırabilir. Mesala ”Uzun ince bir (*) gündüz gece1” yazarsanız doğruca Aşık Veysel’e gidersiniz.

Google ın Özelliklerini Kullanmak

Bir sözcüğün anlamına bakmak, bir metni başka dile çevirmek veya son dakika haberlerine ulaşmak için site site dolaşmanıza gerek yok. Google da bulunan onlarca özellik işinizi kolaylaştırır. Bunun için Google anasayfasını incelemeniz yeterli.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.