Pagerank Değeri Nasıl Artırılır?

0
378
Arama Motoru Optimizasyonu
Arama Motoru Optimizasyonu

Pagerank, siteniz için Google tarafından verilen bir sayfa kalite puan sistemidir. Bu sistem ile sitenizin sayfa kalitesini gösterirsiniz. Bu sistemin puanlama tablosu 0-10 puan arasında değişmektedir.

Pagerank hit artışı için yükseltilen bir sistem değildir, sadece sitenizin sayfa kalitesini belli etmek için kullanabileceğiniz bir sistemdir. Pagerank yükseltmek için en uygun yöntem link alımı yapmaktır.

Pagerank değeri yüksek olan sitelerden link alımı yaparsanız daha kolay bir şekilde kendi sitenizin pagerank kalitesini kolay bir şekilde yükseltebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse PR6 bir siteden link alımı yaparsanız bir sonraki pagerank güncellemesinde sizin sitenizin PR değeri 0 iken yükselecektir.

Son olarak belirtmek gerekli ki kısa süreli link alımları size PR değeri kazandırabiliyor fakat bu link alımları uzun vadeli olmadıkça sitenizin hit durumunu ve arama motoru sırasını pek fazla etkilemiyor. Yani, kısa vadeli alımlar yapmak yerine uzun vadeli alımlar yapmak sizin için daha sağlıklı bir durum olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.