SERP Optimizasyonunda İyi Bir Manipülasyon Nasıl Yapılır?

0
385
Arama Motoru Optimizasyonu
Arama Motoru Optimizasyonu

Serpserp titleserp URLserp meta description gibi sıkça duyduğumuz ancak temel işlevleri hakkında detaylı bilgiye sahip olmadığımız SEO çalışmalarının manipüle kısmını oluşturan bu kavramların ne şekilde kullanıldığında doğru sonuçlar alabileceğinizi bulabileceğiniz bu yazımızda, doğru bir SERP optimizasyonunun nasıl yapıldığına değineceğiz.

SERP Nedir ve SERP Optimizasyonu

SERP (Search Engine Result Page) arama motoru sonuç sayfası anlamına karşılık gelmektedir. Kısaca Google arama çubuğuna herhangi bir kelime öbeği veya kelime girdiğinizde size arama sonucu olarak gösterdiği kısımdır. SERP optimizasyonu doğru bir şekilde yapıldığı zaman anahtar kelimenizde üst sıraları yakalayabilir ve girdiğiniz içerikleri doğru manipüle ettiğinizden dolayı trafik artışı yakalayabilirsiniz. Peki bunu nasıl yapacağız?

SERP
SERP

Serp Optimizasyonuna Etki Eden Yapılar

Serp Optimizasyonu 4 ayaklı bir masa gibidir. Bunlardan biri eksik olduğu zaman masanın denge sorunu ortaya çıkar. İşte eklediğimiz yazılarda bu denge sorununun çıkmaması için, Serp Title yani Başlığımız SEO uyumlu olmalıdır. Bunun için Google’ın belirlediği 70 karakter sınırı aşılmamalı ve başlıkta anahtar kelime vurgusuna yer verilmelidir.

Bu masanın bir diğer ayağı Serp Meta Description yani odak kelime ve açıklama kısmı yer alıyor. Yine yazının içerisinde geçen anahtar kelimeler bu kısımda gösterilmeli ve spama düşecek her türlü içerik girdisinden uzak durulmalıdır. Son olarak ise masanın 3. ayağını oluşturan Serp url yapısıdır. Burada /category/başlık ismi.html tarzında uygulayacağınız bir url yapısı doğru bir serp optimizasyonu için geçerlidir.

SERP
SERP

H Tagı ve Vurgu

Şimdi masanın 4. ayağını arıyoruz? Serp optimizasyonu ile alakasız düşse de yazı içerisinde belirteceğiniz anahtar kelimenin bold ile vurgulanması ve h tagı kullanımının hiyerarşik bir yapıda olması anahtar kelime yarışında size katkı sağlayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.