Windows 10 Resmi Olarak Açıklandı

0
332
Windows 10
Windows 10

Birçok kişinin Windows 9 adı altında çıkış yapacağını beklediği yeni Windows’un adı 10 olarak Microsoft tarafından resmi olarak tanıtıldı.

Bu güne kadar en kapsamlı Microsoft platformu olarak lanse edilen Windows 10 ile birlikte gelen en dikkat çekici husus ise, başlat menüsünün geri dönüşü olarak gözüküyor. Windows 8 ile bunu kaldıran ve birçok kişinin bu konuda yoğun eleştirilerine maruz kalan Microsoft, eleştirilere kulak vermiş gibi gözüküyor. Yeni gelecek olan başlat menüsünün ise çok sağlam geliştirmeler ile kullanıcılara sunulacağı belirtildi.

Microsoft yetkilileri tarafından bu yeni oluşumun mobil ve bulut öncelikli olacağı ve bazı tasarımsal değişikliklerin söz konusu olduğu dile getirildi. Windows 10’un çıkması tabi ki biraz zaman alacak, ancak bu zaman zarfında kullanıcıların Windows 10’u deneme fırsatı olacak ve geri bildirim sistemi uygulanacak, böylece güncellemelere açık kapı bırakan Windows 10 son şeklini alacak.

2015 yılının ilk çeyreğinde piyasaya el atması beklenen Windows 10 bir takım söylentilere göre, Windows 8 kullanıcılarına ücretsiz olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.