Anlık mesajlaşma programları nelerdir?

0
394

Eskiden mesajlaşma dediğimiz zaman herkesin ortak bir yorumu olurdu, özellikle gençler arasında “slm” nbr” “kib” gibi kavramlarla fenomen olmuştu sms atmak. Fakat teknoloji geliştikçe sms etkisini kaybetti, bunun yanında gençler de Türkçe’yi güzel kullanma konusunda bilinçlendi hiç şüphesiz ki ve ortaya anlık mesajlaşma uygulamaları çıktı.

Akıllı telefonlar için genel olarak ücretsiz olarak sunulan anlık mesajlaşma uygulamaları, piyasayı belli başlı birkaç isimle kilitlemiş durumda. Yine bu programların da ciddi derecede rekabet halinde olduğunu, büyük reklam çalışmaları yaptığını görüyoruz. Bir yanda Facebook’un satın aldığı WhatssApp, bir yanda görüntülü konuşmaya ilk giren isimlerden olan Tango ve diğer yanda da en fazla yatırım yapan isim, etiket (sticker) dünyası Line!

Genel olarak tercih edilen anlık mesajlaşma uygulamaları bu şekilde. Sadece internet bağlantısı ve akıllı bir telefon yeterli bu uygulamalardan birini edinebilmek için. Smse göre çok daha hesaplı ve geniş imkânlı olan bu yazılımların yine de o otantik havayı vermediklerini de dipnot olarak vurgulamamız gerek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.