WordPress – Facebook’ta Paylaş Butonu

9
452
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Facebook 500 milyonu aşkın üyesiyle interneti alt üst etmiş durumda. Her 100 kişiden 90’ında Facebook hesabı bulunmaktadır. Bu oranda Facebook’un ne kadar önemli bir yer tuttuğunu bizlere göstermektedir. Bu kadar aktif üyesi olduğu için sitelerde Facebook hesaplarını aktif tutmaya çalışıp sitelerinde Facebook’ta paylaş butonu eklemektedir.

“Facebook’ta Paylaş”

Özellikle videolarda çok sık rastladığımız ve hangi siteye girersek girelim gördüğümüz bu butonlar artık rutine yerleşti. Kullanıcı videoyu izler, hoşuna gider ve hemen Facebook’ta Paylaş butonuna basarak arkadaşlarının da görmesini sağlayabilir. Aslında bu hem Facebook için hem de bizim için yararlı. Bize olan yararı örnek ile açıklamak gerekirse bir video sitesine sahip olduğumuzu düşünelim. Eğlenceli ve komik videoları paylaşıyoruz, Ahmet siteye girip X videosunu seyretti ve çok hoşuna gittiğinde kendi hesabından arkadaşlarının görmesi için paylaşmak istediğinde bu buton ile kolayca paylaştığında Ahmet’in arkadaşı Mehmet gezinirken, Ahmet’in paylaştığı videoyu görür ve videoya tıklar. Mehmet direkt olarak bizim video sitemize gelerek videoyu izler. Daha sonra sitede başka bir video ilgisini çekerse, onu izler ve bu sefer Mehmet Facebook’ta Paylaş butonuna basabilir. Ahmet örneğinde olduğu gibi Mehmet’inde arkadaşları siteye uğrar ve videoları seyrederler. Böylece ziyaretçi kitlesi artarak farklı kişilerin siteden haberi olabilir.

Örnekten sonra eğer bu özelliğin sitenizde olmasını istiyorsanız kullandığınız Tekil Yazı sayfalarından birisi veya hepsi (genellikle single.php) içinde yerleştirmek istediğiniz bir yere aşağıdaki kodu ekleyebilirsiniz:

<a href=”http://www.facebook.com/sharer.php?u=<?php the_permalink();?>&t=<?php the_title(); ?>” target=”blank”>Facebook’da Paylaş</a>

9 YORUMLAR

    • Facebook’ta paylaşılmasını istediğiniz sayfaya aşağıdaki kodu uyarlayınız.

      SAYFA ADI, SAYFA BAŞLIĞI alanlarına sayfanızın adresini asp.net kodlarınız ile yazdırabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.