Black Hat Seo Nedir? Nasıl Yapılır?

11
441
Black Hat SEO
Black Hat SEO

Hepimizinde son zamanlarda sık sık duyduğu bir seo yöntemi olan bu olay gitgide fazlalaşıyor ve Google’ı kızdırmaya başlıyordu. Black Hat Seo, siteyi üst sıralara çıkarmak için Google’nin sunduğu legal yöntemlerin dışında illegal olan bir yöntem kullanarak siteyi üst sıralara çıkarma işlemi olarak kabaca açıklanabilir. Tabi birde white hat seo var.Bu tam tersi yani iyi olan yöntem.Bu yöntem herkesin bildiği ve sağlıklı olan yöntem.


Black hat seo nasıl yapılır?

Keyword Stuffing/Unrelated Keywords: Sayfanın ve meta tagların, site içerigi(content) ile ilgisiz keywordlerle doldurulması, aşırı, ıvırzıvır, anahta kelime.
Tiny Text/Alt Text: Bu tag lar image dosyaları için kullanılır, bunları birçok ziyaretci genelde göremez ancak spider lar görür. Burada kullanılan yöntem image dosyası ile ilgisiz ve uzun bir metin kullanimi ile oluşur.
Submitting Repeatedly: Web sitenizi arama motoruna kısa süre içinde defalarca kez ekleyerek banlanmaya kadar gidecek yok ve en çok yapılanlardan bir..
Invisible Text: Arka plan (background) renkleri ile aynı renk kullanılarak yazılan anahtar kelimeler. Arama motorlarını siteye çekmek ve daha fazla ziyaretçi almak için yapılan bir yöntem ama kısa sürede sandboxa götürmeyede aday. Buraya kullanıcıların göremeyecegi kadar küçük font ve font size kullanmayıda ekleyebiliriz.

Ayrıca doğru ve yanlış meta tag kullanımlarıda bu yönteme girmektedir.
Birde black hat seo spamdır diyenlerde var bu bence yanlış bir düşünce bu yöntem spam olamaz.

Peki neden bu yöntemi seçiyorlar?

Cevabı basit arama motorlarında kolay yükselebilmek ve daha çok para kazanabilmek. Ancak sakın ama sakın küçümsemeyin.Bu yöntemleri bilmek ve ezberlemek size bir şey kazandırmaz. Burada devreye sizin zekanız ve yetenekleriniz giriyor.Yeteneklerinizi konuşturarak bu yöntemi başarılı bir şekilde yerine getirebilirsiniz.
Birde önemli bir olay şu Google’nin açıklarını bulmak!
Evet her programın veya sistemin illa açığı vardır. Google’nin de var.Bu yöntemlerle birlikte black hat seo sitenizi tam bir canavar yapıyor ve üst sıralara bir fişek hızında çıkabiliyorsunuz.Tabi işin uzmanı değilseniz ve black hat seo yapmaya kalktıysanız Google bunu anlarsa ki anlamaması çok zor gözü kapalı engellenirsiniz.
Bütün bu yazılanlara rağmen siz yinede yasal yöntemlerle arama motoru optimizasyonu yapın, özgün içerik ekleyin gerisini akışına bırakın…

11 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.