Cortana Nedir?

0
415
Cortana
Cortana, Microsoft’un yeni geliştirmiş olduğu sesli asistanıdır.

Cortana, Microsoft’un yeni geliştirmiş olduğu sesli asistanıdır. Bu asistana sahip olmak isterseniz yapmanız gereken Windows Phone işletim sistemine sahip bir akıllı telefon almaktır.

Cortana’yı rakiplerinden ayıran en önemli farkı ise diğer rakipleri gibi hazır cevap vermemesidir. Cortana, tıpkı diğer asistanlar gibi sizin için planlar yapmakta ve size yardımcı olmaktadır. Cortana ile sohbet edebilirsiniz. Bu özelliği sayesinde rakiplerinden bir adım önde olan Cortana henüz İngilizce ve Çince dillerini konuşabiliyor. Fakat burada ön yargı ile yaklaşmamanız gereken bir nokta var ki Cortana diğer rakipleri gibi basit bir yapıda değil. Yani diğer rakipleri hazır cevap kullanırken Cortana size kuracağı cümleyi düşünüyor, toparlıyor ve size bu şekilde cümlesini sunuyor. Türkçe dil desteğini ilerleyen zamanlarda alması beklenen Cortana’yı İngilizce olarak test ettik ve çok başarılı bulduk.

Son olarak belirtmek istiyoruz ki Windows 10 kararlı sürümü ile birlikte Cortana’nın bilgisayarlar için de aktif olması söz konusudur. Bu asistan size çok yardımcı olacak, Cortana’yı merakla bekliyoruz…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.