Nokia 130 – Nokia’dan Şaşırtan Ucuz Akıllı Telefon

0
425
Nokia 130
Nokia 130

Nokia’nın Windows Phone işletim sistemli ucuz tablet üretimi birkaç hafta önce duyurulmuştu ancak ucuz akıllı telefon çıkaracağı ise yeni bir gelişme. Her halde Lumia serisi ile gösteremediği başarıyı bu yeni telefonlar ile çıkaracak. Telefonun en dikkat çeken yanı da sadece 50 TL gibi bir ücrete tekabül ediyor olması. Nokia ise bu telefona Nokia 130 adını vermiş. Telefonda dikkat çeken bir diğer nokta ise diğer akıllı telefonlar gibi tuş paneline sahip olmaması.

Telefon hakkında bilinen oldukça az bilgi var. Edinilen bilgilerden biri ise telefonun sadece 1.8 inçlik bir ekrana sahip olması. Telefona ayrıca eski tarz modelde bir tuş paneline sahip. Yani dokunmatik tuşları yok. Telefonun güzel özelliklerinden bir tanesi ise bataryası. Nokia gerçekten uzun süreli bir batarya yaratmayı hedefliyor bu telefonunda. Telefon ayrıca hafıza kartını da desteklemekte. Yani kapasitesi artırılabilmekte. Son olarak da çift sim kart taşıyabilen bir telefon.

Ekran kısmının dokunmatik olması beklenmekte. Telefonun çıkış tarihi de Kasım başları olarak düşünülmekte. Ne olacak ne gelişecek hep beraber göreceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.