Nokia Kameraları Canon’la Güçlenecek

0
406
Nokia
Nokia

Bundan 6-7 yıl önce telefon denince herkesin aklına gelen marka Nokia’ydı. Eskilerin en kaliteli ve revaçta telefonlarını Nokia üretirdi. Akıllı telefon pazarı oluştuktan sonra Nokia çok geride kaldı ve bildiğiniz gibi geçen sene Microsoft’un Nokia’yı alması ile akıllı telefon ve tablet pazarına hızlı bir giriş yaptı. Yeni bir başlangıca göre de büyük satışlar gerçekleştirdi. Pazarda ki payını sürekli arttırdı.

Nokia akıllı telefon piyasasına yine hepinizin bildiği gibi Lumia ile girdi. Arayüzü pek sevilmese de donanımsal özellikleri oldukça beğenildi. Kamerası da birçok akıllı telefondan kaliteli idi. Bu şekilde rakip markalara bir fark attı. Nokia şimdi Lumia’ların kameralarını daha da güçlendirmeyi planlıyor. Bunuda Canon ile ortaklaşa yapmayı planlıyor. Hatırlarsanız Canon’da akıllı telefonlar çıkmadan önce kamera ve dijital kamera piyasasında dünya devi idi. Nokia şuan kameralarında Pure View teknolojisini kullanmakta. Canon’un yapacağı ise bu teknolojiyi geliştirmek ve akıllı kamera seviyesini bir üst seviyeye taşımak.

Şuan için ne zaman çıkacağı konusunda yada hangi telefonda olacağı konusunda net bir şey söylenemez ama çıktığında bambaşka bir akıllı kamera ile karşılaşacağımız aşikar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.