Powerbank Nedir?

0
504
Powerbank
Powerbank

Günümüzde neredeyse herkesin sahip olduğu akıllı telefonların en büyük sorunu şarj problemidir. Bu problemden dolayı insanlar sürekli olarak şarj cihazlarını takabilecek bir priz ararlar. Fakat bu problemin önüne geçecek cihazlarda mevcuttur.

Powerbank adı verilen enerji depolama birimleri sayesinde yanınızda yedek batarya taşıyormuşçasına USB kablo ile sürekli olarak telefonunuzu şarj edebiliyorsunuz. Powerbank cihazının boyutuna göre 1-5 şarj arası kapasitede satışa sunulan bu cihazlar sayesinde yoluculuk esnasında, otobüste veya ofisinizde şarj problemi yaşamayacaksınız.

Powerbank almadan önce dikkat etmeniz gereken nokta, cihazın içerisinde bulunan adaptörün sizin telefonunuza uygun enerji aktarımı yapıp yapmayacağıdır. Sadece bu duruma dikkat ederek istediğiniz marka Powerbank satın alabilmeniz mümkündür.

Powerbank Nasıl Çalışır?

Powerbank telefon pili mantığı ile çalışmaktadır. Bu cihazların içerisinde belirli bir güce sahip piller bulunmaktadır ve ortalama 5 saatlik bir süre içerisinde dolmaktadır. Powerbank cihazınız tam olarak dolduktan sonra şarj kablonuz aracılığı ile mevcut pil gücünü telefonunuza aktarıyorsunuz. Yalnız belirtmeliyiz ki bu aktarım anlık gerçekleşmiyor, tıpkı normal prizden telefonunuzu şarj eder gibi dolduruyorsunuz.

Son olarak belirtmek istiyoruz ki Powerbank alacağınız zaman telefonunuzun pil kapasitesine göre mAH gücünün yüksek olmasına özen göstermelisiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.